ارور E5 در یخچال الکترواستیل 5/5 (5)

ارور E5 در یخچال الکترواستیل

ارور E5 در فریزر الکترواستیل

کد خطای E5  در یخچال الکترواستیل

ارور E5 در یخچال و فریزر های الکترواستیل یکی از عیوب متداول این برند می باشد.

در این مقاله که با همکاری مرکز تعمیرات آروین سرویس اصفهان تهیه شده توضیحاتی در خصوص دلایل این ارور یا کد خطا و نحوه برطرف نمودن آن ارائه می نماییم.

ارور E5 در یخچال الکترواستیل
ارور e5 یخچال الکترواستیل و دلایل آن

ارور E5 در یخچال الکترواستیل مواقعی نمایش داده می شود که پس از ا ساعت کارکردن یخچال یا فریزر ، سنسور دیفراست نصب شده روی لوله اواپراتور سرمای کافی را حس ننماید.

در این حالت کد خطای E5 روی دیسپلی نمایش داده می شود .

برای بررسی دقیق علت این عیب کاور روی اواپراتور توسط تعمیرکار یخچال الکترواستیل باز شده و وضعیت ظاهری اواپراتور یخچال یا فریزر از لحاظ سرما و برفک روی فین ها دقیقا بررسی می گردد.

اهم سنسور دیفراست توسط اهم متر در دمای محیط اندازه گیری می شوی و تغییر اهم آن نیز در دماهای مختلف چک می شود.

چنانچه اواپراتور داخل یخچال سرمای کافی را نداشت دلیل کد خطای E5 در یخچال الکترواستیل می تواند مربوط به سیستم تبرید یخچال باشد.

اشکال در کمپرسور یخچال ، کمبود گاز به دلیل نشتی گاز ، و گرفتگی لوله مویی دلایل متداول این عیب می باشند.

در این قسمت توضیحات مختصری در خصوص اشکال در سیستم تبرید یخچال به دلایل بالا ارائه می نماییم:

1-ارور E5 به دلیل اشکال در سیستم تبرید یخچال الکترواستیل

کد خطای E5 در یخچال الکترواستیل
خطای e5 یخچال الکترواستیل

سرد نبودن کافی اواپراتور به دلیل اشکال در کمپرسور: در این حالت کمپرسور یخچال به اصلاح از فشار افتاده و توانایی فشارسازی مناست(400 الی 500 پی اس ای) را ندارد یا کلا کار نمی کند یا برای مدت زمان کوتاه استارت می شود ولی به دلیل اشکال در آن آمپر بالایی مصرف می کند و رله اورلود قطع می کند.

سرد نبودن کافی اواپراتور به دلیل گرفتگی لوله مویی : در این حالت به دلیل گرفتگی لوله مویی که گاز را به داخل یخچال انتقال می دهد اواپراتور سرمای کافی را ندارد در این حالت ابتدا لوله مویی با تینر یا توزن شستشو داده می شود و در صورت باز نشدن متناسب با قدرت کمپرسور تعویض میگردد.

سرد نبودن کافی اواپراتور به دلیل کمبود گاز : این مورد متداول ترین عیب سرد نشدن کافی اواپراتور می باشد. عمدتا یک قسمت از مسیر پرخش گاز که شامل کندانسور ، لوله های دور در ، اواپراتور و لوله ارتباطی بین اواپراتور تا کمپرسور هست نشتی پیدا می کند و گاز به تدریج کاهش یافته و سرمای یخچال کم می کردد و ارور E5 نیز نمایش داده می شود.

در این حالت ابتدا تعمیرکار مسیر چرخش کاز را با هوای فشار بالا از لحاظ نشتی بررسی می نماید اتصالات و موارد مشکوک را با کف دقیقا چک می کند و محل نشتی را مشخص و نسبت به تعمیر یا تعویض قسمت معیوب اقدام می نماید.

در قسمت بالا در خصوص ارور E5 در یخچال الکترواستیل به دلیل اشکال در سیستم تبرید توضیحاتی داده شد.در قسمت زیر به بررسی دلیل دوم بروز این کد خطا می پردازیم.

2-ارور E5 به دلیل اشکال در سنسور دیفراست یا برد یخچال

ارور E5 یخچال الکترواستیل به دلیل خرابی سنسور
ارور یخچال فریزر الکترواستیل

گاها اواپراتور یخچال یا فریزر از سرمای کافی برخوردار هست ولی در بعضی مواقع باز هم کد خطای E5  روی صفحه نمایش داده می شود. در این حالت ابتدا باید اهم سنسور دیفراست توسط اهم متر در دماهای مختلف بررسی شود.

در دمای 25 درجه سانتیگراد اهم سنسور دیفراست حدود 10 کیلواهم است. چنانچه اختلاف چشم گیری از لحاظ اهم داشت تعویض میگردد در غیر این صورت احتمال خرابی برد یا خطای سنسور در برخی موارد وجود دارد.

3-ارور E5  به دلیل اشکال در سیستم برفک زدایی

گاها به ندرت دیده شده سوختن ترموفیوز یا المنت سیستم دیفراست نیز باعث بروز اشکال در عملکرد یخچال یا فریزر و نشان دادن کد خطای E5 در یخچال الکترواستیل شده است.

در صورت نیاز به تعمیر یخچال الکترواستیل در اصفهان شما می توانید با نمایندگی الکترواستیل در اصفهان که شماره آن در کارت گارانتی دستگاه قید شده یا تعمیرگاه مجاز یخچال الکترواستیل در اصفهان 09136912040 هماهنگ شوید.

در ضمن چنانچه سوالی در خصوص تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان دارید می توانید با نمایندگی تعمیرات سامسونگ در اصفهان هماهنگ شوید تا راهنمایی لازم به شما شود.

Please rate this

4 thoughts on “ارور E5 در یخچال الکترواستیل

    • arvin says:

      خیر – با خارج کردن یخچال از برق ارور e5 تنها برای مدتی نشان داده می شود و دومرتبه ظاهر میگردد.

    • مرتضی says:

      من وقتی ارور E5 در یخچال الکترواستیل را می خوام برطرف کنم کاور روی رادیات داخلی را باز میکنم اون رادیات پر پرفک شده . با سشوار برفک ها را آب میکنم هم ارور میره و هم سرما یخچال خوب میشه ، البته فقط برا مدت 20 روز و نهایتا یکماه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما